با افزایش مجدد تعداد مبتلایان به کووید ۱۹ در اتریش و به منظور ترغیب واکسینه نشده‌های این بیماری به دریافت واکسن، دولت اتریش روز گذشته (جمعه) ورود افراد واکسینه نشده را به شماری از اماکن عمومی ممنوع اعلام کرد.
به گزارش ایسنا، تقریباً ۶۴ درصد از جمعیت اتریش به طور کامل در برابر بیماری کووید۱۹ واکسینه شده اند که این آمار مطابق با میانگین اتحادیه اروپا بوده اما یکی از پایین ترین آمار واکسیناسیون در کشورهای غرب اروپا محسوب می شود.
بر اساس گزارش ها، موارد جدید ابتلای روزانه به کووید۱۹ در اتریش افزایش یافته به طوری که این کشور روز گذشته  ۹۳۸۸ مورد ابتلا به این بیماری را به ثبت رسانده و این آمار نزدیک به بالاترین رکورد موارد روزانه ابتلا به کووید۱۹ در این کشور یعنی ۹۵۸۶ مورد در سال گذشته بوده است.
به گفته صدراعظم اتریش، وضع این محدودیت های جدید کرونایی برای افراد واکسینه نشده که از روز دوشنبه در این کشور اعمال خواهند شد، به خاطر افزایش چشمگیر بستری شدگان ناشی از عوارض ابتلا به کووید۱۹در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان های این کشور بوده است.
به گزارش ایسنا به نقل از فرانس ۲۴، این قانون شامل منع ورود واکسینه نشده‌ها به رستوران‌ها، کافی‌شاپ‌ها و آرایشگاه‌ها می‌شود. همچنین این افراد از ورود به هتل ها و تجمعات بیش از ۲۵ نفر نیز منع خواهند شد.
انتهای پیام

source

توسط salamatikhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *