در حالی که روسیه در تلاش برای مهار شیوع ویروس کرونا است، برخی از مناطق این کشور محدودیت‌های اعمال شده بر فعالیت های اقتصادی را با هدف مهار همه گیری تمدید کرده اند.
به گزارش ایسنا، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه به تمامی کسب و کارها در سراسر این کشور دستور داده بود که از ۳۰ اکتبر تا ۷ نوامبر، فعالیت های خود را به حال تعلیق درآورند. دولت همچنین از مردم خواسته است که به غیر از موارد ضروری از منزل خارج نشوند.
با این وجود روز (گذشته) شنبه دولت این کشور بیش از ۴۱ هزار مبتلای جدید به کرونا را شناسایی کرد که از لحاظ تعداد روزانه مبتلایان، آمار بی سابقه بالایی است.
افزایش شمار مبتلایان، مراکز درمانی روسیه را تحت فشار قرار داده است و در برخی از مناطق این کشور، بیش از ۹۰ درصد تخت های بیمارستان اشغال شده اند.
به این ترتیب گزارش‌ها حاکیست که فعالیت اغذیه فروشی ها و رستوران ها برای یک هفته دیگر یا بیشتر ممنوع خواهد بود.
همچنین دولت های محلی بسیاری از مناطق همچنان مردم را ملزم خواهند کرد که برای ورود به سالن های نمایش، کارت تکمیل واکسیناسیون ارائه دهند.
به گزارش شبکه ملی رادیو و تلویزیون ژاپن، نرخ واکسیناسیون در روسیه حدود ۳۰ درصد است و گفته می شود که در حال افزایش است و دولت همچنان از مردم می خواهد که واکسن بزنند.
انتهای پیام

source

توسط salamatikhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *