سازمان جهانی بهداشت (WHO) بر تولید واکسنی علیه نوعی عفونت باکتریایی تاکید کرد که سالانه به فوت ۱۵۰ هزار نوزاد منجر می شود.
به گزارش ایسنا، سازمان جهانی بهداشت خواستار و تولید فوری واکسنی علیه نوعی عفونت باکتریایی شد که هر سال باعث ۱۵۰ هزار مورد مرده‌زایی و مرگ نوزادان می‌شود.
گزارش جدید سازمان جهانی بهداشت و دانشکده بهداشت و پزشکی استوایی لندن نشان داد که تاثیر عفونت استرپتوکوک گروه B یا GBS که گفته می شود در مجرای روده یک سوم بزرگسالان بدون هیچ خطری وجود دارد، بیش از آنچه در گذشته تصور می شد عاملی مهم در زایمان زودرس و معلولیت است.
این گزارش تایید کننده یافته‌هایی است که پیش از این در سال ۲۰۱۷ بدست آمده و نشان می‌داد این باکتری هر سال باعث مرگ حدود ۱۰۰ هزار نوزاد و نزدیک به ۵۰ هزار مورد مرده‌زایی در سال می‌شود.
همچنین برای اولین بار تاثیر عفونت استرپتوکوک گروه B  بر زایمان های زودرس تعیین و مشخص شد که این عفونت در بیش از نیم میلیون مورد زایمان زودرس در سال نقش دارد که منجر به ناتوانی طولانی مدت و قابل توجهی می شود.
به گزارش ایسنا به نقل از هندوستان تایمز، به گفته کارشناسان این تحقیق جدید نشان داد که استرپتوکوک گروه B یک تهدید بزرگ و نادیده گرفته شده برای بقا و سلامت نوزادان است و اثرات مخربی بر بسیاری از خانواده‌ها در سراسر جهان دارد.
انتهای پیام

source

توسط salamatikhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *