مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران اختصاص ۷۰۰ میلیارد تومان برای پوشش درمان ناباروری در قانون بودجه سال جاری خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر، محمد مهدی ناصحی در برنامه شبکه سه سیما گفت: این سازمان در سال ۹۹، بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان در این بخش هزینه کرده است. در قانون بودجه ۱۴۰۰ نیز ۷۰۰ میلیارد تومان برای پوشش درمان ناباروری و ۷۰۰ میلیارد تومان برای بیمه مادران باردار در نظر گرفته شده است. به طور مثال در روش درمانی آی وی اف، ۹۰ درصد هزینه‌ها تا ۳ بار تحت پوشش قرار می‌گیرد.
وی با اشاره به اینکه این سازمان نگاه جامع نگر به حوزه بیمه دارد، بیان کرد: هدف ما این است که علاوه بر پوشش، عمق بیمه باید طوری باشد که مردم نیز راضی باشند البته به شرطی که منابع آن نیز تأمین شود.
وی ادامه داد: بیمه سلامت از زمان شیوع بیماری کرونا همراهی لازم را با نظام سلامت و حمایت از بیمه شدگان داشته به نحوی که ۹۰ درصد هزینه بستری و ۷۰ درصد هزینه بخش سرپایی دولتی را پوشش می‌دهد.
مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: در صورت مراجعه بیمه شدگان به بخش خصوصی این سازمان طبق قانون هزینه‌های درمانی را بر اساس تعرفه بخش دولتی پرداخت می‌کند.
وی افزود: این آمادگی در سازمان بیمه سلامت ایران وجود دارد که در صورت اجرای نسخه نویسی الکترونیک و نظام ارجاع بخش قابل توجهی از تعرفه بخش خصوصی را پرداخت کند به طوری که این موضوع در شورای عالی بیمه مطرح و در مراحل نهایی است.
ناصحی با بیان اینکه به طور میانگین بیش از ۶۰ درصد استان‌های کشور به سیستم الکترونیک متصل هستند، بیان کرد: در برخی از استان‌ها از جمله استان کرمان و کردستان تمام اقدامات پزشکی در بخش دولتی و خصوصی به صورت الکترونیک انجام می‌شود.
وی افزود: طبق قانون تا دی ماه سال جاری هیچ پرداختی به صورت غیر الکترونیک انجام نخواهد شد به همین دلیل تمام مؤسسات دولتی و خصوصی باید از نظر نرم افزاری و سخت افزاری آماده باشند تا مشکلی در پرداخت‌ها ایجاد نشود.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source
پوشش سقف

توسط salamatikhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.