ایسنا/لرستان مدیرکل دامپزشکی لرستان گفت: سازمان دهیاری‌ها و شهرداری‌ها برای جمع‌آوری سگ‌های بلاصاحب در سطح شهرها دستورالعمل‌هایی دارد که ما نیز همکاری لازم برای انجام این کار را خواهیم داشت.
مصطفی زبردست در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به این‌که موضوعی که هم استانی‌های ما در رابطه با آن با ما تماس می‌گیرند، بحث جمع‌آوری سگ‌های بلاصاحب از سطح شهرهاست است، اظهار کرد: سازمان دهیاری‌ها و شهرداری‌ها زیرنظر وزارت کشور برای جمع‌آوری سگ‌ها دستورالعمل تهیه کرده است.
وی ادامه داد: در اکثر شهرستان‌ها مکانی برای جمع‌آوری سگ‌های بلاصاحب تعبیه شده و در خرم‌آباد نیز یک مرکز فراهم شده و نیاز است همکاران در شهرداری فعال‌تر شده و حیوانات بلاصاحب را جمع‌آوری و به مرکز انتقال دهند.
زبردست افزود: همکاران ما در دامپزشکی نیز خدمات واکسیناسیون، مبارزه با بیماری‌های انگلی، سم‌پاشی و ضدعفونی جایگاه را انجام می‌دهند.
مدیرکل دامپزشکی لرستان عنوان کرد: پرسه سگ‌های بلاصاحب در سطح شهر باعث مشکلات اجتماعی برای مردم به ویژه کودکان می‌شود و خود حیوانات نیز ممکن است مورد ضرب و شتم قرار بگیرند که کار پسندیده‌ای نیست.
وی تصریح کرد: چنانچه شهرداری‌ها همکاری کنند ما نیز همکاری‌ خود را بیش‌از گذشته خواهیم داشت و تردد حیوانات بلاصاحب را در سطح شهر ساماندهی می‌کنیم.
انتهای پیام

source

توسط salamatikhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *