ایسنا/لرستان استاندار لرستان در ستاد مقابله با بیماری کرونا از ورود شهرستان پلدختر به وضعیت قرمز کرونا خبر داد.
دکتر فرهاد زیویار در حاشیه جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: بر اساس گزارشات واصله به ستاد ملی مقابله با کرونا سویه جدید بیماری با نام دلتا پلاس در چند کشور همسایه مشاهده شده که با توجه به آغاز فصل سرما می‌طلبد به منظور پیشگیری از شیوع بیماری مراقبت‌ها بیشتر شود.
وی اضافه کرد: در لرستان به لحاظ آمار مبتلایان، مرگ بر اثر کرونا و حتی واکسیناسیون یک روند ایستا پیدا کرده‌ایم که لازم است استقبال از واکسیناسیون با توجه به ایجاد ایمنی ۸۵ درصدی نسبت به بیماری، بیشتر شود و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، در زمینه تعداد مبتلایان و مرگ به سمت کاهشی شدن پیش رویم.
زیویار تصریح کرد: آمارها در لرستان طی هفته‌های گذشته یک روند کاهشی را دنبال می کرد که طبق آخرین اعلام دانشگاه علوم پزشکی این روند اگرچه نسبت به گذشته مطلوب است اما دچار ایستایی شده که ممکن است به منزله یک هشدار باشد و باید به آن توجه ویژه شود.
استاندار لرستان به رنگ بندی شهرهای استان اشاره کرد و ادامه داد: بر اساس آخرین رنگ بندی اعلام شده، تعدادی از استان های همسایه وارد وضعیت قرمز کرونا شده اند که این موضوع می‌تواند برای لرستان نیز مهم باشد.
زیویار خاطرنشان کرد: با اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا، شهرستان پلدختر از امروز وارد وضعیت قرمز کرونا شده که می‌طلبد مراقبت‌های بهداشتی به صورت ویژه در استان رعایت شود.
وی با بیان برخی مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا، گفت: عواملی مانند پایش، ارزیابی، مراقبت و گزارش دهی از وضعیت بیماری به عنوان مصوبات مهم جلسه امروز مورد تاکید ستاد قرار گرفت و به استان‌ها ابلاغ شد.
استاندار افزود: بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها با توجه به انجام واکسیناسیون گروه‌های هدف و حمایت‌هایی که از طرف دولت انجام می‌شود، از دیگر مصوباتی بود که در ستاد ملی مطرح و مقرر شد با ایجاد شرایط مناسب، فعالیت‌های آموزشی دانش آموزان و دانشجویان به صورت حضوری آغاز شود.
انتهای پیام

source

توسط salamatikhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *