سخنگوی پروژه واکسن رازی کووپارس از صدور مجوز سازمان غذا و دارو مبنی بر مصرف اضطراری داوطلبانه واکسن رازی کووپارس ساخت موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی، صبح امروز خبر داد.
 به گزارش ایسنا و بنابر اعلام روابط عمومی موسسه رازی، دکتر محمد حسین فلاح مهرآبادی با اعلام این خبر افزود: پیرو صدور مجوز مشروط مصرف واکسن کووپارس اواخر شهریور امسال و مکاتبات صورت گرفته با سازمان غذا و دارو، صبح امروز مجوز مصرف اضطراری داوطلبانه این واکسن از سوی معاونت غذا و داروی وزارت بهداشت صادر شد.
 
وی یادآور شد: رازی کووپارس، نخستین واکسن تزریقی – استنشاقی دنیا دارای دو دوز تزریقی و یک دوز استنشاقی است که بر پایه پروتئین نوترکیب که نوین‌ترین تکنولوژی ساخت واکسن به شمار می آید، در موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی ساخته شده است.
روابط عمومی موسسه رازی اعلام کرد که محققان این موسسه همزمان با آغاز پاندمی کرونا؛ تحقیقات برای ساخت واکسن مناسب کووید ۱۹ با کم‌ترین عارضه را شروع کردند و مردادماه 1399 نیز تمام مدارک و مستندات لازم برای دریافت مجوز آغاز مطالعات بالینی این واکسن به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تحویل شد و سرانجام 10 اسفندماه سال گذشته فاز یک کارآزمایی بالینی واکسن کووپارس آغاز شد.
واکسن کووپارس پس از سپری کردن موفقیت‌آمیز فازهای یک و دو، اکنون نیمی از فاز سوم مطالعه بالینی خود را پشت سر گذاشته است و با صدور مجوز مصرف اضطراری داوطلبانه، این واکسن به سبد واکسیناسیون کووید 19 کشور افزوده شد.
انتهای پیام

source

توسط salamatikhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.