رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران گفت: به دلیل مشکلات عدیده تمایل به برخی از رشته‌های پزشکی بسیار کاهش پیدا کرده است.
به گزارش خبرنگار مهر، محمد رئیس زاده، در مراسم تجلیل از جامعه پزشکی و تودیع و معارفه رؤسای سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران که با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی، وزیر بهداشت نمایندگان مجلس، اعضای شورای عالی مجمع عمومی و مقامات ارشد نظام سلامت کشور در روز پنجشنبه ۶ آبان برگزار شد، کشور اظهار کرد: جامعه پزشکی از ابتدا یکی از ارزشمندترین و مهم‌ترین جوامع کشور بوده و تجلیل از این جامعه ارزشمند از ضروریات است.
وی گفت: کیفیت خدمات رسانی درمانی پزشکان ما در بالاترین جایگاه خود قرار دارد. به شکلی که در هیچ یک از موارد تشخیصی و درمانی نیازی به اعزام هم وطنانمان به خارج از کشور نداریم و حتی سالانه شاهد مراجعه بیماران از سایر کشورها برای دریافت خدمات درمانی، به کشورمان هستیم.
رئیس زاده افزود: از زمان جنگ شاهد تلاش بی سابقه و بی وقفه پزشکان و متخصصان در سخت‌ترین شرایط ممکن بودیم؛ همچنین در این روزهای سخت کرونایی نیز شاهد بودیم که بهترین و برترین متخصصان کشور همه تلاش خود را در مدیریت این بحران به کار گرفتند و تعداد زیادی جان خود را از دست دادند.
رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران ادامه داد: به دلیل مشکلات عدیده تمایل به برخی از رشته‌های پزشکی بسیار کاهش پیدا کرده است و راهکار این افزایش تمایل فقط افزایش ظرفیت نیست و باید راه اساسی انطباق جامعه پزشکی و مردم را برای مدیریت این بحران در پیش بگیریم در غیر این صورت می‌توانیم یک عقب گرد ۴۰ ساله به عقب در برخی از رشته‌ها داشته باشیم.
رئیس زاده گفت: با وجود تمام مشکلات، سازمان نظام پزشکی همواره در عرصه حضور خواهد داشت و از هیچ تلاشی برای رفع مشکلات جامعه پزشکی فروگذار نخواهد کرد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source
پوشش سقف

توسط salamatikhabari