معاون اول رئیس‌جمهور بر ادامه روند واکسیناسیون عمومی در کشور تأکید کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، جلسه رؤسای کمیته‌های تخصصی ستاد ملی مقابله با کرونا بعد از ظهر امروز (چهارشنبه) به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور برگزار شد.
محمد مخبر در این جلسه با اشاره به گزارش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مبنی بر افزایش آمار واکسیناسیون در کشور، گفت: با تلاش تمام دستگاه‌های دولتی و وزارتخانه‌های مربوطه آمار واکسیناسیون در ایران بخوبی پیش می‌رود تا جایی که تأثیر پوشش واکسیناسیون بر کاهش شهرهای قرمز و آمار مرگ و میر بر اثر ویروس کرونا در کشور کاملاً مشهود است.
معاون اول رئیس‌جمهور اظهار کرد: با تلاش‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و کادر درمان و همچنین پوشش گسترده واکسیناسیون، وضعیت ابتلاء، بستری و فوت شدگان ناشی از ویروس کرونا در کشور روند کاهشی دارد.
مخبر تأکید کرد: باید با ادامه واکسیناسیون در کشور و همچنین رعایت پروتکل‌های بهداشتی اجازه ندهیم دستاوردهای کشور در ماه‌های اخیر در زمینه مقابله با بیماری کرونا از بین برود.
در این جلسه که رئیس دفتر رئیس‌جمهور، وزرای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، فرهنگ و ارشاد اسلامی، سرپرست وزارت آموزش و پرورش و نمایندگان برخی از دستگاه‌های دولتی حضور داشتند، گزارش‌هایی از وضعیت رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در ادارات، صنوف و حمل و نقل کشور، روند پوشش سراسری واکسیناسیون و میزان واردات واکسن خارجی و تولید داخل ارائه شد.
عین‌اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین در این جلسه گزارشی از برآوردهای نیاز کشور برای واکسیناسیون با پوشش صد در صد جمعیت کشور و پوشش واکسیناسیون به تفکیک گروه‌های سنی به ویژه بین طلاب، دانشجویان و دانش‌آموزان ارائه کرد.
کاظمی سرپرست وزارت آموزش و پرورش نیز در این جلسه با اشاره به آمار تزریق دوز اول واکسن کرونا به بالای ۷۲ درصد دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال و پوشش صددرصدی واکسیناسیون کارکنان وزارت آموزش و پرورش، تصریح کرد: وزارت آموزش و پرورش طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا برای بازگشایی مدارس در مقطع متوسطه اقدامات و ترتیبات لازم را انجام داده است.
همچنین محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گزارشی از نظرسنجی‌ها درباره میزان بالای موافقت والدین برای بازگشایی مدارس و تزریق واکسن کرونا به دانش‌آموزان، موافقت مردم برای ایجاد محدودیت‌های اجتماعی برای افرادی که واکسن کرونا تزریق نکرده‌اند و همچنین افزایش استقبال مردم برای واکسیناسیون در کشور ارائه کرد.
در ادامه این جلسه نیز وزارتخانه‌های کشور و راه و شهرسازی گزارشی از مدیریت هوشمند کرونا در بین اصناف، ادارات و حمل و نقل عمومی و راه‌اندازی سامانه مدیریت هوشمند مقابله با بیماری کرونا ارائه و بر ضرورت نظارت و همکاری تمام دستگاه‌های دولتی و وزارتخانه‌های مربوطه بر چگونگی رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و نحوه ارائه خدمات به مردم در طرح مدیریت هوشمند کرونا تأکید کردند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source
پوشش سقف

توسط salamatikhabari