بر اساس مطالعه ای که به تازگی منتشر شده است، نوزادانی که بیشتر می خوابند و کمتر در طول شب بیدار می شوند، کمتر در دوران نوزادی دچار اضافه وزن هستند.
به گزارش خبرنگار مهر به نقل از مدیسن نت، دکتر «سوزان رد لاین»، سرپرست تیم تحقیق از بیمارستان بریگهام و زنان در بوستون، در این باره می‌گوید: «در حالی که ارتباط بین خواب ناکافی و افزایش وزن در بزرگسالان و کودکان به خوبی ثابت شده است، اما این ارتباط قبلاً در نوزادان تشخیص داده نشده است.»
ردلاین در ادامه افزود: «در این مطالعه، ما متوجه شدیم که نه تنها خواب شبانه کوتاه‌تر، بلکه بیداری بیشتر در طول خواب، با احتمال اضافه وزن نوزادان در شش ماهه اول زندگی ارتباط بیشتری دارد.»
طبق گزارش محققان، فقط یک ساعت خواب بیشتر در شب با کاهش ۲۶ درصدی ریسک اضافه وزن در نوزاد ارتباط دارد. همچنین نوزادانی که در طول شب کمتر بیدار می‌شدند، خطر اضافه وزن کمتری داشتند.
محققان معتقدند دلیل آن می‌تواند این مسئله باشد که خواب بهتر باعث ترویج شیوه‌های معمول تغذیه و خودتنظیمی می‌شود که هر دو می‌توانند از پرخوری جلوگیری کنند.
در این مطالعه، محققان نزدیک به ۳۰۰ نوزاد تازه متولد شده بین سالهای ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۸ را مورد بررسی قرار دادند.
ردلاین می‌گوید: «این مطالعه بر اهمیت خواب سالم در هر سنی تأکید می‌کند. والدین باید با پزشکان متخصص اطفال در مورد بهترین شیوه‌ها برای ارتقا خواب سالم مانند رعایت برنامه خواب منظم، ایجاد فضایی تاریک و آرام برای خوابیدن و اجتناب از داشتن بطری شیر در رختخواب مشورت کنند.»
محققان قصد دارند چگونگی تأثیر الگوهای خواب بر رشد در دو سال اول زندگی را بررسی کنند. آنها همچنین امیدوارند سایر عوامل مؤثر بر خواب و افزایش وزن را شناسایی کرده و راههای ارتقا خواب سالم را ارزیابی کنند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source
پوشش سقف

توسط salamatikhabari

نظرات بسته هستند.