نتایج یک نظرسنجی نشان می دهد که حمایت عمومی از "اولویت قرار دادن مقابله با بیماری کووید-۱۹" در سراسر جهان رو به کاهش است.
به گزارش ایسنا، نتایج یک نظرسنجی که روز گذشته (دوشنبه) انجام گرفت، نشان داد: تقریبا دو سال از آغاز همه گیری کووید-۱۹ می گذرد و اکنون شمار فزاینده ای از مردم جهان بویژه در کشورهای غربی، بهبود شرایط اقتصادی را به مبارزه با شیوع کروناویروس ترجیح می‌دهند، حتی اگر این بیماری منجر به مرگ و میرهای بیشتر شود.
این نظرسنجی با مشارکت ۶۰۰۰ نفر در ایالات متحده، انگلیس، فرانسه، آلمان، سوئد و ژاپن انجام گرفت که نشان دهنده تغییر نظر و باور افراد در برابر محدودیت های ناشی از پاندمی کروناویروس است.
در این گزارش آمده است: در این کشورها، نسبت افرادی که از دولت های خود درخواست دارند تا مقررات مهارکننده شیوع کروناویروس را بر بهبود شرایط اقتصادی در اولویت قرار دهند، کاهش یافته است.
آلمان و انگلیس از جمله کشورهایی هستند که اولویت شهروندان آنها در مورد بیماری کووید-۱۹ بیشترین تغییر را داشته است. ۴۰ درصد آلمانی ها اکنون تاکید دارند که اولویت دولت باید محدود کردن شیوع ویروس باشد و این در حالیست که این رقم در پنج ماه قبل ۴۹ درصد بوده است.
همچنین این تغییر رویه در انگلیس بیشتر بوده است به گونه ای که اکنون ۴۲ درصد مردم این کشور خواهان در اولویت قرار گرفتن مقابله با همه گیری بر اقتصاد هستند که نسبت به ماه مه (حدود پنج ماه گذشته) ۱۹ درصد افت کرده است.
به گزارش ایسنا به نقل از ژاپن تودی، این گزارش همچنین نشان داد که اکثریت افراد در این شش کشور با اعمال مجدد بیشتر انواع محدودیت ها مخالفت کرده‌اند حتی اگر بیمارستان ها در فصل زمستان شاهد افزایش موارد ابتلا به بیماری باشند.
انتهای پیام

source

توسط salamatikhabari