ایسنا/لرستان عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی گفت: با تشکیل سازمان طب اسلامی ایرانی به صورت مستقل مخالف هستم.
دکتر یحیی ابراهیمی در گفت‌وگو با ایسنا، در رابطه با تشکیل سازمان طب اسلامی ایرانی، اظهار کرد: این امر ۱۰۰ درصد غیرالزامی بوده و به شدت مخالفم، ما طب سنتی کلاسیک داریم که قابل قبول است و در زیرمجموعه وزارت بهداشت قرار می‌گیرد.
وی ادامه داد: متولی سلامت جامعه باید یک سازمان یا وزارتخانه خاص باشد که آن هم وزارت بهداشت است.
ابراهیمی بیان کرد: اگر ما سازمان طب اسلامی درست کردیم آیا مأموریت‌های آن هم راستا با وزارت بهداشت نیست؟ امکان سوء استفاده از این کلمه خیلی زیاد است.
این نماینده مجلس تصریح کرد: قبلاً این قضیه مطرح شده و مخالفت خود را نیز اعلام کرده‌ایم ولی مخالف طب سنتی نیستیم.
ابراهیمی ادامه داد: طب سنتی ذیل وزارت بهداشت به عنوان یک معاونت جا دارد، لازم است در طب سنتی کلاسیک به شکل تخصصی ورود کنیم.
وی افزود: در کل دنیا از تجربیات برخی کشورها استفاده کرده و به شکل کلاسیک آموزش می‌بینیم و براساس مقالات علمی آن‌ را مدون می‌کنیم که براساس یافته‌های علمی به روز شود.
نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در طب سنتی اسلامی که می‌خواهند سازمان درست کنند، این نیست که تنها  هدف و رسالت حوزه سلامت، یعنی ارتقاء سلامت جامعه را داشته باشیم.
ابراهیمی با تاکید دوباره بر اینکه امکان سوء استفاده از این موضوع خیلی زیاد است و با مأموریت‌های وزارت بهداشت تداخل دارد، گفت: این کار هزینه‌های هنگفتی به کشور وارد می‌کند، بنابراین با این جریان موافق نیستیم و مخالفت خود را نیز در کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی نیز اعلام کردیم.
 انتهای پیام

source

توسط salamatikhabari