وزیر امور خارجه گفت: از برنامه‌های دولت سیزدهم در عرصه دیپلماسی، توسعه گردشگری در همه‌ عرصه‌ها از جمله گردشگری سلامت، زیارتی و علم و فن‌آوری است.
به گزارش خبرنگار مهر، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان ظهر امروز در نشست مشترک با وزرای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، گفت: لازم است تاکید کنم که یکی از برنامه‌های دولت سیزدهم در عرصه دیپلماسی، توسعه گردشگری در همه‌ی عرصه‌ها از جمله گردشگری سلامت، زیارتی و علم و فن‌آوری است.
وی افزود: در جلسه امروز معاونان ذی‌ربط وزارت امور خارجه و همه دستیاران و مدیران کل که می‌توانند به تقویت توسعه گردشگری در کنار همکاران «ضرغامی» و «عین‌اللهی» کمک کنند، حضور دارند.
وزیر امور خارجه یادآور شد: از روز رای اعتماد بین من و وزرای میراث فرهنگی و بهداشت گفتگوهای اولیه شکل گرفت که چگونه می‌توانیم این مسیر را تقویت کنیم و ماحصل آن را در جلسه امروز جمع‌بندی خواهیم کرد.
امیرعبداللهیان گفت: امیدواریم بتوانیم ظرفیت‌های هر سه وزارتخانه را تجمیع کنیم و انشاءالله در این مسیر ارز آوری بالایی برای کشور داشته باشیم.
گردشگری از مصادیق بارز دیپلماسی عمومی است
عزت‌الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی و گردشگری در ابتدای نشست مشترک با وزرای امور خارجه و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، گفت: در هفته‌های گذشته واکسیناسیون عوامل مرتبط با گردشگری کلید زده شده و به سرعت رو به اتمام است.
وی ادامه داد: ۲۰ ماه است که صدور ویزای گردشگری متوقف شده است و با توجه به اهمیت گردشگری، انشاءالله با رعایت پروتکل‌ها بتوانیم گردشگری را در کشور از سر بگیریم.
وزیر میراث فرهنگی و گردشگری تصریح کرد: گردشگری امروز از مصادیق بارز دیپلماسی عمومی است.
ضرغامی با بیان اینکه حتماً سیاست‌های دولت سیزدهم تقویت دیپلماسی عمومی است که گردشگری نیز یک رکن مهم آن محسوب می‌شود، گفت: صدور ارزش‌های فرهنگی ما از طریق گردشگری صورت می‌گیرد. اگر زمینه‌های لازم در کشور به درستی فراهم شود در آینده نزدیک شاهد از سرگیری صدور روادید گردشگری در همه حوزه‌ها خواهیم بود.
۷۵ درصد از جامعه دوز اول واکسن را تزریق کردند
بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در حاشیه این نشست مشترک، گفت: همانطور که همه می‌دانیم پزشکی در ایران یک سابقه عظیمی دارد و اگر به تاریخ پزشکی نگاه کنیم پزشکان حاذقی در تاریخ داشتیم.
وی ادامه داد: خوشبختانه بعد از انقلاب اسلامی، پزشکی در کشور ما اوج گرفت و ما امروز در تمامی استان‌ها، دانشگاه‌های تخصصی پزشکی داریم.
وزیر بهداشت تصریح کرد: خیلی از کشورهای منطقه با طی یک مسافت کم می‌توانند از خدمات پزشکی ایران استفاده کنند.
عین‌اللهی اعلام کرد: تا به امروز ۷۲ میلیون دوز واکسن تزریق شده و امروز به ۷۵ درصد از جامعه دوز اول را تزریق کردیم و در یک ماه آینده تا همین حد به دو دوز خواهد رسید.
گردشگری سلامت راه اندازی می‌شود
وی با بیان اینکه بر اساس تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا، این زمینه برای ورود میهمانان خارجی ما فراهم شده است، از این رو هر کس که بخواهد وارد کشور شود، حتماً باید دو دوز را تزریق کرده باشد، افزود: بنابراین نگرانی در این زمینه وجود ندارد، فقط لازم است که یک سازماندهی بین وزارت امور خارجه و گردشگری انجام شود.
وزیر بهداشت با اشاره به اینکه بنابراین در این جلسه ما با دوستان در خصوص این ساماندهی بحث و گفتگو می‌کنیم، گفت: ما به تمام دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور این توصیه را کردیم که گردشگری سلامت را راه بیندازند.

کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source
پوشش سقف

توسط salamatikhabari