بر اساس آمار دانشگاه جانز هاپکینز، تعداد قربانیان کووید۱۹ در ایالات متحده روز گذشته (جمعه) از مرز ۷۰۰ هزار تن عبور کرد.
به گزارش ایسنا، آمار قربانیان کووید۱۹ در آمریکا روز گذشته از ۷۰۰ هزار تن فراتر رفت که این رقم تقریبا معادل جمعیت واشنگتن، پایتخت این کشور است.
بر اساس اعلام مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریهای آمریکا (CDC)، گرچه در حال حاضر ۵۵.۷ درصد از مردم آمریکا در برابر کووید۱۹ کاملاً واکسینه شده اند اما به طور متوسط، روزانه بیش از ۱۰۰۰ تن جان خود را بر اثر ابتلا به این ویروس در این کشور از دست می دهند.
ایالات متحده بیشترین تعداد مرگ و میر ناشی از ابتلا به کووید۱۹ را در جهان ثبت کرده است به طوری که شمار تلفات در این کشور از موارد فوتی در سایر کشورها با آمار تلفات بالا نظیر برزیل و هند نیز فراتر رفته است.
گزارش ها حاکیست، عملکرد کمپین واکسیناسیون در آمریکا که توسط مقامات این کشور تشکیل شد و در ماه آوریل سال جاری میلادی (۲۰۲۱) به اوج فعالیت خود رسیده بود، در حال حاضر به میزان قابل توجهی کند شده است.
به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، اطلاعات غلط درباره ویروس کرونا در این کشور بیداد می کند و موضوع استفاده از ماسک نیز همچنان یک مسئله سیاسی است به طوری که برخی از فرمانداران جمهوریخواه، از جمله ایالات تگزاس و فلوریدا با استناد به آزادیهای فردی به دنبال ممنوعیت استفاده از ماسک در ایالت های خود هستند.
انتهای پیام

source

توسط salamatikhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *