رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، گفت: مدافعان سلامت قریب به دو سال است، تن به آتش کرونا زده اند.
به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا زالی روز چهارشنبه ضمن تکریم و گرامیداشت نام و یاد مدافع سلامت شهید صفرلو، اظهار کرد: امروز که برای قدردانی از جایگاه رفیع شهید صفرلو گرد هم آمدیم، نیک می‌دانیم که یکایک مدافعان سلامت، قریب به دو سال است تن بر آتش کرونا زده و از جان، مال، خانواده و رفاه خود عبور کرده و در صحنه سهمگین مقابله با کرونا حاضر شده و مردم را تنها نگذاشته اند.
وی با بیان اینکه شهید صفرلو نمادی از فرزندان غیور این مرز و بوم است، یادآور شد: امروز ملت ایران به یکایک فرزندان خود که در هر کسوت و لباسی پیشتاز مقابله با بیماری کروناست می بالد، پرستاران عزیز، همکاران خوب ما در عرصه خدماتی و پشتیبانی، بهیاران، کمک بهیاران، تلاشگران اتاق عمل، پزشکان، دستیاران، انترن ها، دانشجویان مختلف گروه پزشکی و…، پیشتازان مقابله با بیماری کرونا هستند و با تلاش افتخار آمیز خود غیرت ملی را مجسم کرده اند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ادامه داد: آنان یادآور فرهنگ ایثارگری و رشادت هستند که تابلویی مشعشع و درخشان را به تصویر کشیدند و برای مردم افتخار آفرینی کردند.
زالی تاکید کرد: امروز چنان سرمایه اجتماعی متراکمی برای مدافعان سلامت در کشور حاصل شده است که تاکنون شاهد شکل گیری چنین سرمایه اجتماعی برای هیچ گروهی نبوده ایم.
فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران افزود: بذل جان شهید صفرلو در شکل گیری این سرمایه اجتماعی حتماً تأثیری شگرف و سترگ داشته است، بنابر این ما باید برای شهدای مدافع سلامت افتخاری مضاعف قائل باشیم زیرا علاوه بر اینکه به سمت نجات مردم شتافته اند، یک کار بزرگ و مهم اجتماعی نیز انجام داده و یک سرمایه اجتماعی بسیار گران سنگ که حتماً در سال‌های آتی تلالو آن را در گفتمان مردم نسبت به جامعه سلامت خواهیم دید، ایجاد کرده اند.
وی با بیان اینکه امروز افتخار داریم امروز در جمع خانواده شهید صفرلو و همسر ایشان نیز باشیم، گفت: فضائل اخلاقی و حرفه‌ای ایشان نشان می‌دهد که این شهید بزرگوار با وظیفه شناسی، غیرت و جانبداری علمی و حرفه‌ای از حوزه پرستاری و انتقال آموزش‌های علمی به سایر پرستاران، مکتب واقعی پرستاری را تصویر کشیده است.
زالی با بیان اینکه شهید صفرلو کاملاً داوطلبانه به کمک بیماران کرونایی شتافت، یادآور شد: امروز شهید صفرلو به عنوان یک شهید مدافع سلامت، هم برای مام میهن و هم برای خانواده خود مایه افتخار است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source
پوشش سقف

توسط salamatikhabari