معاون اداره کل سامانه‌ها و روش‌های الکترونیکی سازمان بیمه سلامت از تمدید اعتبار دفترچه بیمه سلامت برای۱۴ میلیون نفر از بیمه شدگان صندوق سلامت همگانی وصندوق روستاییان تا پایان آذرماه خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر، حمید متینی برومند درباره تمدید اعتبار بیمه‌ای (دفترچه) بیمه شدگان در دو صندوق سلامت همگانی و روستاییان و عشایر، گفت: سازمان بیمه سلامت در راستای اجرای مصوبات ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا و برای پیشگیری از ایجاد ازدحام در دفاتر پیشخوان و به دلیل شرایط خاص ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا و گسترش این بیماری، در چند نوبت اقدام به تمدید سیستمی دفترچه‌های بیمه سلامت کرد که این اقدام در هفته گذشته نیز انجام شد.
وی اظهار کرد: در پایان شهریور ماه اعتبار بیمه‌ای (دفترچه) حدود ۱۴ میلیون نفر از بیمه‌شدگان صندوق سلامت همگانی و صندوق روستاییان و عشایر به اتمام می‌رسید که با تصمیم مدیران ارشد سازمان بیمه سلامت، بیمه نامه این افراد تمدید شد تا نیازی به مراجعه به دفاتر پیشخوان نداشته باشند.
معاون اداره کل سامانه‌ها و روش‌های الکترونیکی سازمان بیمه سلامت، بیان کرد: این افراد در صورت مراجعه به مراکز درمانی و پس از استعلام برای وضعیت بیمه‌ای، مشکلی نداشته و تاریخ اعتبار بیمه‌ای این افراد تا پایان آذرماه ۱۴۰۰ خواهد بود.
وی یادآور شد: بیمه شدگان سازمان بیمه سلامت با شماره گیری #۱۶۶۶* (ستاره ۱۶۶۶ مربع) و استفاده از سرویس استحقاق سنجی مبتنی بر پایگاه اطلاعات برخط بیمه شدگان درمان کشور، از آخرین وضعیت بیمه‌ای خود مطلع شوند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source
پوشش سقف

توسط salamatikhabari

نظرات بسته هستند.