مدیرکل انتقال خون استان تهران گفت: کاهش آمار بیماران مبتلا به کرونا، آمار جراحی ها و درخواست خون را افزایش داده است.
به گزارش خبرگزاری مهر، محمدرضا مهدی زاده افزود: با توجه به بالا رفتن میزان جراحی‌های نیازمند به خون مصرف خون افزایش یافته و ذخایر خون استان تهران در شرایط شکننده‌ای قرار گرفته است.
وی ادامه داد: از شهروندان تهرانی دعوت می‌کنم تا همچون همیشه از بیماران نیازمند به خون حمایت کنند و با پیشقدم شدن در اهدای خون کمک کنند تا وضعیت به حالت متعادل برگردد.
مهدی زاده ضمن ابراز مسرت از کاهش آمار مبتلایان به کرونا در پی واکسیناسیون گسترده گفت: امیدواریم با استقبال بیشتر شهروندان از اهدای خون شرایط پایداری در ذخایر خون استان تهران به وجود آید.
وی افزود: کسانی که واکسن‌های آسترازنکا و اسپوتنیک را دریافت کرده‌اند دو هفته از اهدای خون معاف هستند و بعد از ۱۴ روز شرایط اهدای خون را دارند ولی تزریق دیگر واکسن‌های کرونا منعی برای اهدای خون ندارد و همچنین بهبود یافتگان کرونا نیز می‌توانند یک ماه پس از بهبودی برای اهدای خون مراجعه کنند.
مهدی زاده تاکید کرد: اهدای خون تأثیر واکسن کرونا را کاهش نمی‌دهد و اهدای این حجم از خون در ایمنی اهدا کنندگان پس از تزریق واکسن کرونا تأثیر منفی ندارد و اهدا کنندگان با خیال راحت می‌توانند نسبت به اهدای خون اقدام کنند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source
پوشش سقف

توسط salamatikhabari