مدیر کل انتقال خون استان تهران با اشاره به افزایش اعمال جراحی و در نتیجه افزایش نیاز به خون و فرآورده های آن گفت: ذخایر خون استان تهران در شرایط شکننده‌ای قرار گرفته‌اند و از شهروندان تهرانی دعوت می‌کنم تا همچون همیشه از بیماران نیازمند به خون حمایت کنند و با پیشقدم شدن در اهدای خون کمک کنند تا وضعیت به حالت متعادل برگردد.
به گزارش ایسنا، دکتر محمدرضا مهدی‌زاده با اعلام اینکه با کاهش آمار کرونا، آمار جراحی‌ها و درخواست خون، افزایش یافته است، گفت: با توجه به بالا رفتن میزان جراحی‌های نیازمند به خون مصرف خون افزایش یافته و ذخایر خون استان تهران در شرایط شکننده‌ای قرار گرفته‌اند.
وی افزود: از شهروندان تهرانی دعوت می کنم تا همچون همیشه از بیماران نیازمند به خون حمایت کنند و با پیشقدم شدن در اهدای خون کمک کنند تا وضعیت به حالت متعادل برگردد.
وی ضمن ابراز مسرت از کاهش آمار مبتلایان به کرونا در پی واکسیناسیون گسترده گفت: امیدواریم با استقبال بیشتر شهروندان از اهدای خون شرایط پایداری در ذخایر خون استان تهران به وجود آید.
وی گفت: کسانی که واکسن‌های استرازنکا و اسپوتنیک را دریافت کرده‌اند دوهفته از اهدای خون معاف هستند و بعد از ۱۴ روز شرایط اهدای خون را دارند ولی تزریق دیگر واکسن های کرونا منعی برای اهدای خون ندارد. همچنین بهبود یافتگان کرونا نیز می توانند یک ماه پس از بهبودی برای اهدای خون مراجعه کنند.
بنابر اعلام روابط عمومی انتقال خون استان تهران، مهدی زاده تاکید کرد: اهدای خون تاثیر واکسن کرونا را کاهش نمی‌دهد و اهدای این حجم از خون در ایمنی اهداکنندگان پس از تزریق واکسن کرونا تاثیر منفی ندارد. بنابراین اهدا کنندگان با خیال راحت می‌توانند نسبت به اهدای خون اقدام کنند.
انتهای پیام

source

توسط salamatikhabari