رئیس سابق سازمان غذا و داروی آمریکا گفت: موج شیوع کروناویروس ناشی از سویه دلتا به احتمال زیاد آخرین موج اصلی همه گیری کووید-۱۹ در این کشور است.
به گزارش ایسنا، دکتر اسکات گوتلیپ، رئیس سابق سازمان غذا و داروی آمریکا با بیان اینکه موج کنونی کووید-۱۹ ناشی از سویه دلتا کروناویروس می تواند آخرین موج بزرگ بیماری در این کشور باشد، گفت: با این حال هنوز تا پایان بیماری فاصله داریم و حتی بومی شدن این بیماری می تواند مشکلاتی را به همراه داشته باشد.
وی گفت: با فرض اینکه هیچ اتفاق غیرمنتظره ای رخ ندهد و به طور مثال با سویه ای مواجه نشویم که ایمنی ناشی از عفونت قبلی یا واکسیناسیون را تحت تاثیر قرار دهد، تصور می کنم موج دلتا آخرین موج بزرگ بیماری باشد.
وی تاکید کرد: روند فعلی واکسیناسیون و مصونیت ناشی از ابتلا، به تقویت تحقق این احتمال کمک می کند. با این حال، اگر بخواهیم راه حلی برای مقابله با شیوع گسترده بیماری که تابستان گذشته شاهد آن بودیم، پیدا کنیم باید میزان واکسیناسیون افزایش یابد.
به گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری سی ان ان، رئیس سابق سازمان غذا و داروی آمریکا با اشاره به داده های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریها که نشان می دهد ۷۶.۷ درصد از بزرگسالان حداقل یک دُز واکسن دریافت کرده اند، گفت: باید به آمار ۸۰ تا ۸۵ درصد برسیم تا واکسیناسیون کافی انجام شود و شاهد کاهش موارد ابتلا و کاهش سرعت گسترش بیماری باشیم.
انتهای پیام

source

توسط salamatikhabari