کارشناسان می گویند متوسط قد مردم هلند که جزو قدبلندترین ملت جهان محسوب می شوند رو به کاهش است.
به گزارش ایسنا، اگرچه قد مردم هلند در ۱۰۰ سال گذشته افزایش یافته است، نتایج یک مطالعه جدید نشان داد مردان هلندی متولد سال ۲۰۰۱ یک سانتیمتر کوتاهتر از مردانی هستند که سال ۱۹۸۰ متولد شده اند. در زنان این تفاوت بیشتر بوده و حدود ۱.۴ سانتی متر محاسبه شده است.
مردان هلندی متولد سال ۱۹۸۰ به طور متوسط ​​۱۸۳.۹ سانتی متر قد داشته اند و ۸.۳ سانتی متر بلندتر از مردان متولد ۱۹۳۰ بوده اند. زنان متولد ۱۹۸۰ نیز قدشان به طور قابل توجهی بلندتر بوده و ۱۷۰.۷ سانتیمتر بوده است در حالی که متوسط قد زنان برای متولدین سال ۱۹۳۰ میلادی، ۱۶۵.۴ سانتیمتر بوده است.
در این بررسی اطلاعات ۷۱۹ هزار هلندی که بین ۱۹ تا ۶۰ سال بوده اند و اندازه قد خود را گزارش کردند، مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت و میانگین ​​قد در ۱۹ سالگی به عنوان معیار استفاده شد.
به گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری سی ان ان، به گفته محققان، دلیل کاهش قد مردم هلند تا حدودی مربوط به افزایش سطح مهاجرت از گروه های جمعیتی کوتاه قد است. با این حال، رشد افرادی که والدین آنها در هلند متولد شده اند و برای افرادی که پدربزرگها و مادربزرگ هایشان هلندی تبار بوده اند هم کاهش یافته است.
انتهای پیام

source

توسط salamatikhabari