مدیر کل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت از امکان تمدید پوشش بیمه صندوق های سلامت همگانی و روستایی و عشایری به صورت غیر حضوری خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر، داود حاج قاسمعلی گفت: بیمه‌های فاقد اعتبار صندوق‌های سلامت همگانی و روستاییان و عشایر تا پایان ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ به صورت خودکار تمدید شده است و با توجه به شیوع بیماری کرونا برای جلوگیری از تردد بیمه شدگان و تحقق دولت الکترونیک امکاناتی فراهم شده است که به صورت غیرحضوری و با مراجعه به سامانه مربوطه پوشش بیمه این گروه توسط فرد سرپرست بیمه شده قابل تمدید است.
وی افزود: در حال حاضر سامانه‌های bimehsalamatiranian.ir و http://eservices.ihio.gov آماده شده است و بیمه شده‌هایی که تاریخ اعتبار آنها پایان شهریور ماه است می‌توانند کد ملی سرپرست خانوار را وارد و بسیاری از اطلاعات را مشاهده و ویرایش کنند.
مدیر کل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت تصریح کرد: هم چنین این امکان فراهم شده است که بیمه شده‌ها دیگر به دفاتر پیشخوان برای تمدید پوشش بیمه‌ای روستایی و عشایری و سلامت همگانی مراجعه نکنند، لذا اگر بیمه آنها فاقد اعتبار باشد با مراجعه به همین سامانه می‌توانند بدون حضور آن را تمدید کنند و حتی می‌توانند در این سامانه عکس‌های خود را اصلاح و عکس جدید بارگذاری نمایند. بنابر این از تمامی بیمه شدگان انتظار می‌رود که قبل از پایان شهریور از امکانات سامانه ایجاد شده استفاده کنند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source
پوشش سقف

توسط salamatikhabari