یک عضو هیات رییسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از واردات حجم قابل توجهی واکسن کرونا به کشور خبر داد و گفت که ۲۱ میلیون دوز واکسن، ذخیره سازی شده است.
به گزارش ایسنا، محسن فتحی در مطلبی در صفحه توییتر خود نوشت: «با همت جهادی مسئولان حجم قابل توجهی از واکسن وارد کشور شده و ۲۱ میلیون دوز واکسن، ذخیره سازی شده است.
‏اکنون هر چه سرمایه گذاری و تمرکز بر روی افزایش ظرفیت روزانه واکسیناسیون بیشتر شود در مدت کوتاه تر به میزان بیشتری از ایمنی جمعی در برابر کرونا خواهیم رسید.»
چهارشنبه هفته گذشته ( ۱۷ شهریور) وزیر بهداشت گفت که در حال حاضر نزدیک به ۲۱ میلیون دوز واکسن دپو داریم که در انبارمان موجود است و تا پایان این ماه ۴۰ میلیون دوز واکسن و شاید هم تا ۵۰ میلیون دوز در اختیار داریم و از این نظر خیالمان راحت است. از طرفی مراکز تولید واکسن مان مانند برکت، سیناژن، فخرا، پاستور و رازی هم تایید شدند. اکنون پنج مرکز تولید واکسن داریم که هرکدام با روش‌های مختلف پیشرفته تولید می‌کنند. چند مرکز مانند واکسن نورا هم در صف هست که با تکنولوژی خوبی کار می کند و امیدواریم تا یک ماه آینده بتواند وارد شود. بنابراین برای آینده واکسیناسیون‌مان هم اطمینان قلبی خوبی داریم.
انتهای پیام

source

توسط salamatikhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.