تا به حال به این فکر کرده‌اید که تفاوت عطر سرد و گرم چیست؟ آیا می‌دانید چرا باید در هنگام خرید ادکلن و عطر به طبع آن دقت کنید؟ اصلا راه و نحوه تشخیص انواع ادکلن گرم و سرد را بلد هستید؟ در این مقاله می‌خواهیم به شما بگوییم که اولا عطر گرم و عطر سرد چیست؟ و سپس تفاوت عطر و ادکلن سرد و گرم را برای شما به طور کامل شرح دهیم. پس اگر دانستن نکات مهم در مورد عطرها برایتان مهم است، با این مقاله از مو تن رو همراه ما باشید.
ابتدا به سراغ عطرهای گرم می‌رویم و در پاسخ به این سوال که عطر گرم چیست؟ باید بگوییم که عطر گرم به عطرهایی گفته می‌شود که در آن‌ها رایحه‌هایی مانند چوب صندل، ادویه‌های شرقی یا شکلات به کار رفته است. بهتر است از عطرهای گرم در فصل‌های سرد پاییز و زمستان استفاده شود تا خودشان را در سردی هوا به خوبی نشان دهند و علاوه بر آن احساس گرمای خوشایندی به شما ببخشند. در ادامه چند نکته مهم درباره عطرهای گرم به شما خواهیم گفت:
اگر قصد خرید عطر دارید و به دنبال عطرهای گرم هستید ما در ادامه چند مدل از جدیدترین و پرفروش ترین عطرهای گرم را به شما معرفی می‌کنیم:
حالا که با عطر گرم آشنا شدید به سراغ عطرهای سرد می‌رویم. در پاسخ به سوال این که عطر سرد و خنک چیست؟ باید بگوییم که عطر و ادکلن سرد به عطرهایی گفته می‌شود، که حس خنکی و تازگی را به شما منتقل می‌کند. در عطرهای سرد از رایحه‌هایی همچون هندوانه، خیار و سایر میوه‌های سرد استفاده می‌شود. بهتر است از عطر و ادکلن سرد در فصول گرم تابستان و بهار استفاده شود تا در گرمای هوا احساس خنکی و تازگی کنید. در ادامه نکاتی جالب در مورد عطرهای سرد را برای شما توضیح خواهیم داد:
در ادامه چند مدل از جدیدترین و پرفروش ترین عطرهای سرد و خنک را به شما معرفی می‌کنیم:
تفاوت عطر سرد و گرم
پیشنهاد نویسنده: عطر مناسب فصل بهار چه ویژگی‌هایی دارد؟
وقتی برای خرید ادکلن و عطر وارد فروشگاه‌های آرایشی بهداشتی می‌شوید، اصطلاح طبع عطر را زیاد خواهید شنید. اما واقعا طبع عطر چیست؟ شناخت طبع عطرها چه کمکی به ما می‌کند؟ پیش از آن که در مورد طبع عطر با شما صحبت کنیم باید بگوییم در طب سنتی احتمالا در مورد طبع انسان زیاد شنیده‌اید و می‌دانید که هر کس باید متناسب با طبعی که دارد غذا بخورد تا از سلامت کامل برخوردار باشد.
جالب است بدانید که عطرها هم مانند غذا، طبع خاص خود را دارند. طبع عطرها و ادکلن‌ها به این صورت است که مثلا با استفاده از یک عطر حالت و حس گرما به فردی دست می‌دهد، یا بر عکس با استفاده از یک عطر دیگر، حالت و حس سرما توسط فرد احساس می‌شود. این مسئله نشان دهنده طبع گرم و سرد عطر است.
برای انتخاب و خرید ادکلن و عطرها، باید ابتدا به طبع و مزاج خود توجه کنید و سپس متناسب با آن خرید خود را انجام دهید. چون ممکن است عطری بخرید که با طبع شما سازگار نباشد و در بدن حالتی به‌ وجود آید که باعث بروز گرمی، سردی، انرژی یا بی‌حسی شود. اگر بخواهیم راحت تر این موضوع را توضیح دهیم باید بگوییم که عطرها به‌ نوعی غذای مغز به حساب می‌آیند و باید با آگاهی و دقت آن‌ها را انتخاب کنیم تا هیچ‌ گونه عوارضی برای سلامتمان نداشته باشند.
در شناسایی طبع عطرها باید به نکاتی توجه داشته باشید که این نکات عبارتند از:
پس لازم است هنگام خرید محصول مورد نظرتان به ترکیبات سازنده آن دقت کنید تا بدانید طبع آن با بدن شما سازگار است یا خیر؟
از آن جا که عطر گرم باعث سر درد افراد گرم مزاج شده و عطر سرد هم مشکلاتی برای افراد سرد مزاج ایجاد می‌کند امروزه می‌بینیم که خیلی از افراد به عطرهای معتدل با رایحه میانه‌ روی آورده‌اند. در فرمولاسیون عطرهای معتدل، از ترکیب عناصر اولیه سرد و گرم و در تعادل با یکدیگر استفاده شده است تا عطر ملایمی به مشتریان عرضه شود. شناخت طبع عطر و طبع خودمان کمک می‌کند خرید خوبی داشته باشیم تا علاوه بر لذت بردن از عطر، سلامت خود را نیز حفظ کنیم.
علاوه بر این که طبع عطر باید با طبع ما هماهنگ باشد باید به خاطر داشته باشید که عطرها یا دارای طبع گرم هستند و یا دارای طبع سرد و باید حواستان باشد که از هر طبعی در فصل درست آن استفاده شود. مثلا عطر با طبع سرد برای استفاده در فصل تابستان مناسب بوده و عطر با طبع گرم برای استفاده در زمستان مناسب است.
طبع عطر
تا به اینجا دانستیم عطرها هم طبع دارند و به دو دسته عطر با طبع گرم و عطر با طبع سرد تقسیم بندی می‌شوند. البته امروزه عطرهای ملایم و میانه این دو هم وارد بازار شده که طرفداران زیادی دارد. علاوه بر این دانستیم که در زمان مراجعه به فروشگاه برای خرید ادکلن و عطر باید حواسمان باشد که متناسب با طبع و مزاجمان اقدام به خرید محصول مورد نظر کنیم.
اگر به مزاج خود دقت نکنیم عطری که می‌خریم می‌تواند باعث بروز عوارضی شدید برای سلامت و روحیه ما بشود. مثلا یک فرد گرم مزاج با طبع گرم اگر عطر گرمی بخرد بوی عطر گرم ممکن است، او را دچار سردرد کند. ولی برعکس، همین بوی گرم ممکن است، باعث آرامش فردی سرد مزاج بشود. پس هنگام خرید دقت کنید طبع عطر با مزاج شما سازگار باشد. بطور کلی 4 نوع مزاج داریم که شما باید آن‌ها رابشناسید و بدانید خودتان کدام نوع هستید. در ادامه انواع مزاج را به شما معرفی می‌کنیم و می‌گوییم عطر مناسب هر مزاج چیست و چه طبع عطری باید برای هر مزاج انسان انتخاب شود:
مزاج صفراوی:
مزاج دموی:
مزاج سودایی:
مزاج بلغمی:
در مورد تفاوت عطر سرد و گرم باید بگوییم که:
تا به اینجای مقاله با تفاوت عطر سرد و گرم آشنا شدید و دانستید این دو نوع عطر چه تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند. حالا اگر می خواهید بدانید چطور می توان عطر سرد را از عطر گرم تشخیص  داد، لازم است دو نکته را بدانید. در ادامه دو نکته در مورد نحوه تشخیص انواع ادکلن گرم و سرد را به شما می‌گوییم:
1- یکی از راه‌های ساده و راحت برای تشخیص ادکلن ها و عطرهای گرم و سرد این است که به رنگ شیشه محصول نگاه کنید. بله به همین راحتی می‌توان گرم یا سرد بودن عطر را از رنگ شیشه و بسته بندی آن تشخیص داد. معمولا شیشه ادکلن و عطرهای سرد و خنک رنگ آبی است و عطرهای گرم در بسته بندی و شیشه‌های قرمز و مشکی به بازار عرضه می‌شوند.
تشخیص انواع ادکلن گرم و سرد
2- یکی دیگر از راه‌های تشخیص عطر سرد و گرم این است که اطلاعات روی بسته بندی عطر را مطالعه نمایید چون روی اغلب بسته بندی‌ها، خانواده ای که عطر یا ادکلن به آن تعلق دارد قید می‌شود. علاوه بر این از روی توضیحات و ترکیبات سازنده نوشته شده روی جلد هم می توان طبع و طبقه بندی عطر را تشخیص داد.
3- راه دیگر برای تشخیص انواع ادکلن سرد و گرم وجود دارد این است که عطر را در فروشگاه تست کنید چون از بوی آن ها به راحتی می‌توان سردی و گرمی عطر را تشخیص داد. پس با بو کردن به راحتی می توانید عطر و ادکلن گرم و سرد را از هم تشخیص دهید و به سادگی عطر مورد نظر خود را انتخاب و خریداری نمایید.
عده زیادی هستند که وقتی قصد خرید ادکلن و عطر دارند دچار سردرگمی شده و نمی‌دانند دقیقا چه عطری می‌خواهند. در این جا سوالی که اکثر آن‌ها می‌پرسند این است که عطر سرد بخریم یا عطر گرم؟ اگر شما هم جزو این دسته هستید نگران نباشید چون ما با ارائه شش نکته، به شما کمک می‌کنیم تا بهترین عطر را انتخاب و خریداری کنید. این شش نکته عبارتند از:
عطر سرد بخریم یا گرم
به طور کلی در مورد عطرهای سرد و عطرهای گرم باید بگوییم که:
ممنونیم که تا پایان این مقاله از مو تن رو همراه ما بودید. لطفا نظرات و تجربیات خود را در مورد استفاده از انواع عطرهای گرم و سرد با ما در میان بگذارید. از سری مقالات منتشر شده ما در زمینه عطر می‌توانید عطر و ادکلن اماراتی چیست روش تشخیص اصل بودن و راهنمای خرید آن را مطالعه نماید.
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© کپی رایت 1395–1399
وب سایت ما از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. اطلاعات بیشتر در مورد: خط مشی کوکی
آخرین اخبار ما را مستقیماً در ایمیل خود دریافت نمایید.

source
پوشش سقف

توسط salamatikhabari