اراک- مسئول پایگاه اجتماعی مسجد حجت ابن الحسن(عج) اراک گفت: پایگاه سلامت این مسجد به عنوان اولین مسجد سلامت محور در استان مرکزی آغاز به کار کرد.
حجت الاسلام بهنام حبیبی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: مدتی است در منطقه شهرک هجرت اراک کارگروه آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی راه اندازی شده است که برنامه‌هایی را با محوریت مسجد در حوزه کاهش آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی آن منطقه انجام می‌دهد.
وی ادامه داد: در زمان پاندمی کرونا در استان مرکزی و شهر اراک پایگاه اجتماعی مسجد حجت ابن الحسن (عج) برای پیشگیری از ابتلاء به کرونا و کاهش آسیب‌های ناشی شیوع این بیماری، برنامه‌های متنوعی از جمله رسیدگی به خانواده‌های آسیب دیده از کرونا و ارائه خدمات بهداشتی را در منطقه شهرک هجرت در دستور کار خود داشت و بر همین اساس با بررسی‌هایی که انجام دادیم، دریافتیم مرکز بهداشت این منطقه به دلیل حضور هم زمان و تجمع گروه‌های مختلف از جمله مادران باردار، نوزادانی که نیاز به مراقبت‌های دوره‌ای دارند و سالمندان در کنار بیماران مشکوک به کرونا می‌تواند کانون آلودگی باشد.
مسئول پایگاه اجتماعی مسجد حجت ابن الحسن (عج) اراک تصریح کرد: پس از بررسی‌ها و پیگیری‌های انجام شده، به این نتیجه رسیدیم که بخشی از فضای مسجد را در اختیار مرکز سلامت قرار دهیم تا افراد مشکوک به کرونا و گروه‌های دیگر را از هم تفکیک کنیم.
حبیبی ادامه داد: با مساعدت مرکز بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اراک و اداره کل تبلیغات اسلامی اولین مسجد سلامت محور را در اراک راه اندازی کردیم که روزانه به مراجعه کنندگان خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می‌کند و با انجام تست‌های اولیه، بنا بر وضعیت مراجعه کنندگان آنها را برای دریافت درمان مناسب به مراکز تخصصی معرفی می‌کند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source
پوشش سقف

توسط salamatikhabari